Inwestowanie w wartośćArtykuły o inwestowaniu w wartość

Podstawy


Jaką stopę dyskontową wybrać?

Wybór stopy dyskontowej wielu inwestorom sprawia problem; nawet tym którzy już ją wybrali - mają wątpliwości, dlaczego taka wartość a nie inna? Artykuł ma na celu zbadanie znaczenia stopy dyskontowej i rozwianie niepewności związanej z jej wyborem.

Trzy fazy procesu inwestowania w wartość

Przestrzeń potencjalnych inwestycji jest ogromna, a inwestor w wartość ma trudne zadanie wybrania z nich najbardziej atrakcyjnych okazji inwestycyjnych. W tym celu potrzebuje procesu, który pomoże mu działać efektywnie.

Wywiady


Zarabianie na rupieciach. Wywiad z Wolterem Schlossem – Walter Schloss

Walter Schloss był inwestorem, który wyceniał akcje zwracając uwagę głównie na wartość księgową. Kupował spółki z problemami, których kapitalizacja była niższa niż wartość księgowa. Stosując tą metodę osiągał stopę zwrotu na poziomie ok. 20%, w długim okresie czasu. W wywiadzie wyjaśnia on swoje podejście oraz powody dla których je stosuje. Przedstawia też rzeczywiste przypadki spółek w które zainwestował.

Wartość wewnętrzna jest kluczowym czynnikiem – Walter Schloss

Notatka wysłana przez Waltera Schlossa, w odpowiedzi na opinię wydrukowaną w gazecie, że wartość akcji, można wyznaczyć tylko w porównaniu do innych akcji. Schloss kategorycznie przeciwstawia się takiej opinii. Wskazuje problem związany z takim podejściem i przedstawia poprawne podejście, bazujące na inwestowaniu w wartość.

Wywiad z Philipem Carretem – Philip Carret

Wywiad z Philipem Carretem, inwestorem, który zarądzał inwestycjami przez ponad 50 lat, znacząco bijąc średnie zwroty rynku w tym okresie. W wywiadzie tłumaczy on swoją filozofię inwestycyjną oraz udziela wielu porad.